Proč ráda bydlím v pronájmu?

22.09.2021

Baví mě pestrost nemovitostí a lokací, které si díky pronájmům mohu vyzkoušet. A to jde ruku v ruce se schopností pružně reagovat na situace a životní změny, ve kterých se ocitám.

Za svůj život jsem se nespočetněkrát stěhovala. Bydlela jsem v bytech od 50 m2 do 120 m2, s terasou, balkonem, s výtahem i bez, s výhledem do dálek i do korun stromů, s východním i západním sluncem, v klidnější i velmi rušné ulici a každý z daných bytů, byl ten pravý pro daný okamžik. Pro těch pár let.
Od prvních startovacích bytů, kdy jsem se stěhovala od rodičů, s první výplatou a zjišťovala, že mycí prostředek na nádobí není běžnou součástí vybavení a že ho opravdu budu muset každý měsíc kupovat. Po bydlení ve vztahu, v manželství, s rodinou a jako rozvedená s dětmi za časů "pandemie".
Každé období vyžadovalo svoje a mělo jiné potřeby. A já měla logicky rozdílné požadavky, priority a hodnoty. U prvních bytů šlo především o to, mít blízko bary, diskotéky a ideálně se pěšky dostat bezpečně ve tři ráno domů. Ale za těch dvacet let jsem se nejen já posunula, přehodnotila mé představy a potřeby o bydlení, ale i celý svět se změnil. Z reálného života se přesunul do online světa.
Po roce a půl turbulentních převratů s lockdownem, uzavírkami, zákazy, online výukou a pracovním místem z koupelny, bylo nezbytné si najít nové bydlení. S dětmi jsme kladli důraz na velikost a počet místností, kde by každý z nás získal osobní prostor, na blízkost přírody, na stejnou lokalitu, ale její klidnější část. Chtěli jsme zachovat pěší vzdálenost dětí do školy a také mít na dosah své přátele, rodinu a oblíbené Dejvické kavárničky. A pokud by přišel další lockdown, tak mít možnost se nadechnout čerstvého vzduchu a proběhnout po zahradě. No a takové bydlení se nám podařilo najít. Nyní si spokojeně užíváme suterénní byt v činžovní vile se zahradou mezi ambasádami s příjemnými sousedy. Díky novému bydlení se nám otevřela spousta nových možností a mně nové pracovní příležitosti. Náš domov nás podporuje v našem směřování a v utváření naší vize.

Přeji vám žít tam, kde jste podporováni.
Vaše vědomá makléřka
Liběna