Makléřka bez auta

01.06.2021

Když jsem začala "do světa" hlásat mé nové pracovní směřování - z projektové a event manažerky na realitní makléřku - tak se mi od mého okolí dostalo velké podpory. Byli nadšení. Vesměs jednohlasně radostně výskali "To je skvělé!". Co je však zarazilo, bylo zjištění, že nemám auto. 


Často se mě ptali: "Jak chceš dělat makléřku bez vlastního auta?". Je vidět, že občas nás polapí stereotypní myšlení. :-) Realiťák je prostě spjat s drahým, obrandovaným automobilem.


Jak budu bez auta vykonávat svou práci? Budu fungovat jako doposud. Používat Městskou hromadnou dopravu, protože Praha je stejně občas stojící parkoviště. Kolikrát se z bodu A do bodu B dostanu MHD mnohem rychleji. Nehledě na ty nervy s hledáním místa na zaparkování a nekonečným objížděním bloků. Pokud to půjde, vyjedu na prohlídku nemovitosti vlakem nebo autobusem. Je to ideální příležitost jak získat pro klienta širokou škálu informací. Anebo si pronajmu sdílené auto. Je to ekologické, šetří to přírodu a rezonuje to s mým osobním nastavením.


Přestože jsem přešla do realitního světa, které je opředeno různými předsudky a ne vždy pozitivními zkušenostmi, chci si zachovat svůj osobitý přístup a své životní hodnoty.


Vaše vědomá makléřka

Liběna